Wydawca treści
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna ZATOKI
Z myślą o edukacji przyrodniczej na świeżym powietrzu Nadleśnictwo Osie przygotowało ścieżkę dydaktyczną o nazwie "ZATOKI". "Leśna ścieżka dydaktyczna Zatoki" ukazuje ciekawe krajobrazowo fragmenty nadleśnictwa, przybliża pracę leśnika i prezentuje elementy zrównoważonej gospodarki leśnej.
Leśna ścieżka dydaktyczna Zatoki
Jest to jeden z pierwszych takich obiektów w polskich lasach. Istnieje nieprzerwanie od 1997 roku. Przebudowana w roku 2007 pozwala na przeprowadzenie poglądowej lekcji w lesie. Podczas spaceru ścieżką, w towarzystwie leśnika lub samemu, korzystając z tablic pomocniczych ustawionych na trasie ścieżki dowiemy się wiele o pracy w lesie, o charakterystyce przyrodniczej naszych okolic oraz o ochronie przeciwpożarowej i udostepniniu turystycznym.
Z myślą o edukacji przyrodniczej na świeżym powietrzu Nadleśnictwo Osie przygotowało ścieżkę dydaktyczną o nazwie "ZATOKI".
"Leśna ścieżka dydaktyczna Zatoki" ukazuje ciekawe krajobrazowo fragmenty nadleśnictwa, przybliża pracę leśnika i prezentuje elementy zrównoważonej gospodarki leśnej.
Tematy prezentowane kolejno na trasie ścieżki:
Tablica nr 1 – Ochrona Lasu – ptaki
Tablica nr 2 – Ochrona Przyrody - mokradła
Tablica nr 3 – Ochrona lasu – pułapki feromonowe
Tablica nr 4 – Przebudowa drzewostanów
Tablica nr 5 – Ochrona lasu przed zwierzyną
Tablica nr 6 – Zagospodarowanie turystyczne lasów
Tablica nr 7 – Miejsce na ognisko – ochrona przeciwpożarowa lasów
Tablica nr 8 – Żywicowanie
Tablica nr 9 – Rośliny runa leśnego – aspekt wiosenny
Tablica nr 10 – Biologiczno – mechaniczna oczyszczalnia ścieków
Tekst: Dawid Warzyński
Najnowsze aktualności
KOMUNIKAT
KOMUNIKAT
Informacja o przystąpieniu do sporządzenia projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko i obszary Natura 2000 dla Nadleśnictwa Osie
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że przystępuje do sporządzenia projektu planu urządzenia lasu wraz z prognozą oddziaływania tego planu na środowisko i obszary Natura 2000 dla Nadleśnictwa Osie. Plan ten będzie obowiązywał na lata 2027-2036. Pierwszym elementem debaty publicznej do projektu planu będzie Narada Urządzeniowa (NU), której celem jest przedstawienie oraz uzupełnienie założeń do sporządzanego projektu planu urządzenia lasu.
Narada Urządzeniowa odbędzie się w siedzibie Nadleśnictwa Osie o godzinie 1000,
w dniu 11 marca 2025 roku.
Istnieje możliwość udziału społeczeństwa w naradzie. Ze względów organizacyjnych, podmioty oraz osoby wyrażające chęć udziału w posiedzeniu NU prosimy
o zgłoszenie tego faktu pocztą elektroniczną na adres:
janusz.nosowicz@torun.lasy.gov.pl .
Osie 28.01.2025r.