Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Bushcraft i survival

Lasy Państwowe wyznaczyły specjalne obszary leśne o łącznej powierzchni ponad 65 tys. ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Uwaga! Duże zagrożenie pożarowe w lasach

Uwaga! Duże zagrożenie pożarowe w lasach

Komunikat Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu

W ostatnim czasie brak opadów oraz wysokie temperatury sprawiły, że wzrosło zagrożenie pożarowe. Wilgotność ściółki jest bardzo niska, co sprzyja powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożarów. Obowiązuje zatem szczególna ostrożność w sytuacjach, które spowodować mogą powstanie pożaru na terenach leśnych a także na terenach z nimi sąsiadujacych.

Z danych statystycznych wynika, że 9 na 10 pożarów lasu powoduje człowiek...Często pożary lasu spowodowane są przeniesieniem się ognia z terenu nieużytków, na których odbywa się nielegalne wypalanie. Od początku roku Państwowa Straż Pożarna w województwie kujawsko-pomorskim interweniowała już 321 razy do gaszenia traw.

Przypominamy, że na terenach leśnych i w odległości do 100 m od lasu, użytkowanie otwartego ognia jest zabronione. Łamanie tego zakazu wiąże się z konsekwencjami.

Aktualne zagrożenie pożarowe w lasach kujawsko-pomorskich można sprawdzać na stronie https://www.traxelektronik.pl/pogoda/las/rejon.php?RejID=64