Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Będzie dofinansowanie do budowy drogi

Będzie dofinansowanie do budowy drogi

Będzie dofinansowanie do budowy ostatniego odcinka drogi powiatowej 1048C Osie – Warlubie

 
W tej sprawie z inicjatywy Nadleśnictwa Osie, Regionalnej Dyrekjcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz radnych Powiatu Świeckiego zorganizowano w siedzibie nadleśnictwa spotkanie prasowe.
Spotkanie odbyło się w środę 2 sierpnia br. Wziął w nim udział zastępca dyrektora ds ekonomicznych RDLP w Toruniu Pan Sławomir Sławiński, Minister Łukasz Schreber - Poseł na  Sejm RP oraz przedstawiciele rady Powiatu Świeckiego.
Spotkanie miało głównie na celu przybliżenie lokalnym mediom zasad i korzyści płynących ze wspólnych inwestycji drogowych realizowanych przez Samorządy i Lasy Państwowe. Od lat takie dofinansowanie ma miejsce szczególnie dla dróg, które mają związek z prowadzoną gospodarką leśną.
Ostatni etap modernizacji w/w drogi połączy to co jest już zrobione z drogą wojewódzką nr 214 i autostradą A1. Dla lokalnej społeczności jest to na tyle ważny odcinek, gdyż przebiega przez miejscowość Płochocin. Dla nas leśników będzie on służył nie tylko naszemu nadleśnictwu ale i innym zlokalizowanym w ciągu tej drugi. Całość inwestycji to koszt ok 4mln złotych z czego 2 mln pochodzić będą ze środków Lasów Państwowych. Środki, którymi Lasy Państwowe wesprą inwestycje drogowe, pochodzą z Funduszu Leśnego.
Dziękujemy TVP3 Bydgoszcz, Radiu PiK, przedstawicelom Polskiej Agencji Prasowej i lokalnym portalom internetowym za przybycie.