News News

Back

Nowy dojazd pożarowy w Leśnictwie Nowa Huta

Nowy dojazd pożarowy w Leśnictwie Nowa Huta

W dniu 26 czerwca dokonano końcowego odbioru inwestycji polegającej na budowie ponad 3 kilometrowej drogi leśnej, przecinającej główny kompleks leśny w Nadleśnictwie.

Nawierzchnia drogi wykonana została w ponad dziewięćdziesięciu  procentach przez pracowników  Nadleśnictwa Osie z wykorzystaniem własnego sprzętu i zapewnia możliwość łatwego przejazdu najcięższym wozom bojowym straży pożarnej. Przygotowanie dokumentacji i odpowiednich uzgodnień i zezwoleń trwały kilka miesięcy, co wynikało z położenia placu budowy w obszarze Natura 2000 „Bory Tucholskie". Prace budowlane trwały od października 2019 roku, a dzięki zaangażowaniu naszych pracowników i sprzętu udało nam się obniżyć koszt inwestycji o prawie 56 procent.

Efektem zrealizowanego przedsięwzięcia jest znaczna poprawa parametrów technicznych
i użytkowych drogi, co pozwoliło na stworzenie odpowiednich warunków transportowych dla wywozu drewna z kompleksów leśnych bez względu na porę roku oraz dla prowadzenia akcji gaszenia pożarów kompleksów leśnych.

Wybudowana droga leśna znajduje się w nowo opracowanej docelowej sieci drogowej Nadleśnictwa Osie i stanowi dojazd pożarowy nr 21.

 

 

 Tekst: D. Warzyński

Zdjęcia: S. Sławiński


Divisions and others

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Asset Publisher Asset Publisher