Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nowy Plan Urządzenia Lasu

Nowy Plan Urządzenia Lasu

zaczynamy pracę nad nowym PUL

Las to bogaty ekosystem, w którym każdy element jest ważny, a pełnione przez niego funkcje – niepowtarzalne i bezcenne. Dlatego zajmowanie się nim nie może być dziełem przypadku, lecz przemyślaną, długofalową strategią. Taką strategię zapisujemy w planach urządzenia lasu (PUL), sporządzanych dla każdego nadleśnictwa indywidualnie na kolejne  lata. Pozwala ona realizować działania , które wspierają wszystkie funkcje lasu.

Ze względu na wagę dokumentu, jakim jest każdy plan urządzenia lasu, w ramach partycypacji społecznych i konsultacji projektu tego dokumentu, informujemy, że przystępujemy do prac nad Planem Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Osie na lata 2027-2036.

W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych z terenu Nadleśnictwa Osie do udziału w pracach w ramach zespołu lokalnej współpracy (ZLW), który jest powołany przy nadleśnictwie. Państwa zdanie wyrażone w trakcie kolejnych spotkań, a wdrożone w opracowywane dokumenty, niewątpliwie przyczyni się do jeszcze większych korzyści dla lasu i dla ludzi.

Do zadań członków zespołów lokalnej współpracy (ZLW) należy:

  1. Udział w naradzie urządzeniowej (o terminie narady nadleśnictwo poinformuje
    z 30-dniowym wyprzedzeniem)
  2. Przygotowanie w terminie do 14 dni od daty narady urządzeniowej pisemnej opinii na temat:
  1. przedstawionych założeń do projektu Planu Urządzenia Lasu;
  2. propozycji wyróżnienia obszarów o szczególnym znaczeniu dla lokalnej społeczności;
  3. potrzeb w zakresie zagospodarowania turystycznego;
  1. Wyróżnienie lasów oddziaływania społecznego – wspólnie z leśnikami i innymi stronami pracującymi nad projektem Planem Urządzenia Lasu;
  2. Udział w naradzie projektu planu urządzenia lasu oraz przedstawienie opinii do projektu PUL.

Serdecznie zapraszamy do członkostwa w zespole lokalnej współpracy (ZLW) i kontaktu z Nadleśnictwem Osie Liczymy na Państwa zdanie w sprawie lasów naszego regionu.