Asset Publisher Asset Publisher

Listy z historii Nadleśnictwa Osie

Pan mgr inż. Marek Sobczak Nadleśniczy nadleśnictwa Osie Witam Pana! Z zaciekawieniem przeczytałem na stronie internetowej nadleśnictwa (http://osie.torun.lasy.gov.pl/web/osie/69 ) starannie przedstawioną jego historię. w którą to historię jestem osobiście „zamieszany" i to skłoniło mnie do napisania kilku słów do Pana.

Otóż jestem synem jednego z nadleśniczych wymienionych w historii nadleśnictwa, a mianowicie mgr inż. Krzysztofa Łagosza, a na świat przyszedłem w budynku nadleśnictwa Osie w jego narożnym pokoju od strony ogrodu, bo wtedy tam mieściło się mieszkanie nadleśniczego.
Żałuję, że nie potrafię uściślić dat objęcia i rozstania ojca z nadleśnictwem Osie, gdyż ojciec niestety zmarł w 2008 roku, a jego archiwum dopiero czeka na przegląd - na pewno są w nim zdjęcia z tego okresu. Wiem, że przed objęciem Osia ojciec był adiunktem nadleśnictwa Popioły w Toruniu, a po odejściu z Osia do końca 1966 roku ojciec był nadleśniczym w Choczewie (dyrekcja gdańska), a następnie nadleśniczym nadleśnictwa Bralin (po reorganizacji obrębu, dyrekcja poznańska), gdzie przeszedł na emeryturę w 1994 roku.
Niestety żaden z jego dwóch jego synów nie chciał kontynuować tradycji rodzinnej - bo nasz ojciec był synem przedwojennego nadleśniczego nadleśnictwa Skarżysko Kamienna. No cóż, zajmują nas inne pasje.
Życzę Panu i pracownikom nadleśnictwa wielu sukcesów w gospodarowaniu tak pięknym terenem leśnym.
Serdecznie pozdrawiam
Michał Łagosz