Surowiec do wszystkiego
W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.
Skąd się bierze drewno
Zasady sprzedaży
Sale conditions of wood are specified by the regulation of Director – General of the Sate Forests.
Polski przebój
Polish products made of wood – furniture, window and door frames, yachts or paper and packages – these are real hits of the market.
Asset Publisher
Back
Będzie dofinansowanie do budowy drogi
Będzie dofinansowanie do budowy drogi
Będzie dofinansowanie do budowy ostatniego odcinka drogi powiatowej 1048C Osie – Warlubie
W tej sprawie z inicjatywy Nadleśnictwa Osie, Regionalnej Dyrekjcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz radnych Powiatu Świeckiego zorganizowano w siedzibie nadleśnictwa spotkanie prasowe.
Spotkanie odbyło się w środę 2 sierpnia br. Wziął w nim udział zastępca dyrektora ds ekonomicznych RDLP w Toruniu Pan Sławomir Sławiński, Minister Łukasz Schreber - Poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele rady Powiatu Świeckiego.
Spotkanie miało głównie na celu przybliżenie lokalnym mediom zasad i korzyści płynących ze wspólnych inwestycji drogowych realizowanych przez Samorządy i Lasy Państwowe. Od lat takie dofinansowanie ma miejsce szczególnie dla dróg, które mają związek z prowadzoną gospodarką leśną.
Ostatni etap modernizacji w/w drogi połączy to co jest już zrobione z drogą wojewódzką nr 214 i autostradą A1. Dla lokalnej społeczności jest to na tyle ważny odcinek, gdyż przebiega przez miejscowość Płochocin. Dla nas leśników będzie on służył nie tylko naszemu nadleśnictwu ale i innym zlokalizowanym w ciągu tej drugi. Całość inwestycji to koszt ok 4mln złotych z czego 2 mln pochodzić będą ze środków Lasów Państwowych. Środki, którymi Lasy Państwowe wesprą inwestycje drogowe, pochodzą z Funduszu Leśnego.
Dziękujemy TVP3 Bydgoszcz, Radiu PiK, przedstawicelom Polskiej Agencji Prasowej i lokalnym portalom internetowym za przybycie.