Asset Publisher Asset Publisher

Uroczyste obchody Święta Lasu i odzyskania niepodległości

W dniu 25 kwietnia kujawsko-pomorska leśna brać przy udziale zaproszonych gości zebrała się w Toruniu na uroczystych obchodach Święta Lasu połączonych ze świętowaniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Spotkanie swoją obecnością uświetnił przybyły z Warszawy Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. W gronie leśników nie zabrakło przedstawicieli Nadleśnictwa Osie z Nadleśniczym Markiem Sobczakiem na czele. Po uroczystej mszy św. odprawionej w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, posadzono Dąb Niepodległości a następnie w gościnnych progach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się część oficjalna z wręczaniem odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych pracowników Lasów Państwowych naszej dyrekcji. Wśród odznaczonych znalazł się nasz kolega Zbyszek Fałkowski, inżynier nadzoru doceniony Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. Ważnym punktem spotkania było zapoznanie przybyłych z sytuacją na terenach poklęskowych, która jest priorytetowych tematem w naszym regionie.
Część oficjalną zakończył krótki, acz piękny występ artystyczny na ojczystą nutę podsumowujący słowa o patriotyźmie, których nie szczędzono podczas przemówień nawiązujących do roku 100-lecia odzyskania niepodległości.


Tekst: Jadwiga Ginter
Foto: Karol Bocian