Asset Publisher Asset Publisher

Uczcie nas czytania przyrody

„Uczcie nas czytania przyrody” prosił arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki w homilii wygłoszonej do zebranych na wałach jasnogórskich podczas XXII Pielgrzymki Leśników na Jasną Górę, która w tym roku, z racji 100 letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się pod hasłem „Od 100 lat w służbie Bogu i Ojczyźnie”.

Również delegacja naszego nadleśnictwa, jak co roku, w dniu 15 września podążyła do Częstochowy, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Tradycyjnie już odbyła się zbiórka zebranych u podnóża Jasnej Góry, aby uroczyście przemaszerować przed Wały Jasnogórskie, gdzie przy słonecznej aurze, w uroczystej oprawie odbyła się msza św., przed którą do zgormadzonych przemawiali kolejno przedstawiciel Ojców Paulinów, doradca prezydenta, minister środowiska i dyrektor generalny LP.
„Moi drodzy, jeszcze jedno, a właściwie prośba – uczcie nas, bo jesteście specjalistami takiego czytania przyrody, wszak znacie drogi lasu, potraficie patrzeć i dostrzegać, i wyciągać wnioski. Dostrzegajcie też siebie, swoje człowieczeństwo, jego piękno i chrześcijańskie powołanie, bądźcie temu ludzkiemu i chrześcijańskiemu powołaniu wierni.” – mówił arcybiskup i te słowa najbardziej zapadły nam w serca.
I tym razem nie zabrakło naszego mocnego akcentu w postaci oprawy muzycznej zapewnionej przez Orkiestrę Reprezentacyjną Lasów Państwowych w Tucholi, której członkiem jest nasz kolega.


Tekst: Jadwiga Ginter
Foto: Robert Wojnerowicz