Asset Publisher Asset Publisher

Święto Lasu w Nadleśnictwie Osie

Tradycją stało się już, organizowane przez Nadleśnictwo Osie Święto Lasu. Wybrana data nie jest przypadkowa. W czasach II Rzeczypospolitej pod koniec kwietnia obchodzono Święto Lasu pod patronatem Prezydenta Mościckiego.

Tym razem spotkanie zorganizowano w piątek, 17 kwietnia na Szkółce Leśnej w Osinach. Była to więc znakomita okazja do zaprezentowania gronu pedagogicznemu nowej sali edukacji leśnej zaaranżowanej na Szkółce Osiny.
Na obchody święta w Nadleśnictwie Osie zaproszono wielu gości. Otwierający imprezę Nadleśniczy Marek Sobczak powitał Burmistrza Miasta i Gminy Nowe, Przewodniczącego Rady Miasta w Nowem, radnych gmin z terenu nadleśnictwa, dyrektorów szkół wraz z gronem pedagogicznym oraz strażaków i policjantów z jednostek działających na terenie naszego nadleśnictwa.
Po prezentacji na temat losów leśników podczas Drugiej Wojny Światowej, zaprezentowano film na temat 90-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Następnie goście udali się do Leśnictwa Osiny gdzie zasadzili fragment lasu. Wszyscy zaproszeni ochoczo zabrali się do pracy pod czujnym okiem leśniczego leśnictwa Osiny – Kamili Bonk Pawlickiej. Po zasadzeniu ożywione rozmowy na tematy leśne przeniesiono na wiatę edukacyjną gdzie podano obiad.
    Dziękujemy wszystkim obecnym na uroczystości gościom za zapał przy pracy oraz wiele ciepłych słów jakich nie szczędzono pod naszym adresem.
 


Tekst i foto: D. Warzyński