Asset Publisher Asset Publisher

Podpisane umowy darowizn

W ostatnim czasie nasze nadleśnictwo udzieliło finansowego wsparcia kilku podmiotom.

W listopadzie były to min klubu KS Gminy Chełmża „Cyklon Kończewice”. W imieniu Klubu umowę podpisał trener Marek Wiśniewski, który podczas spotkania z Nadleśniczym Zbigniewem Łąckim porozmawiał o wielu ważnych kwestiach i problemach młodzieżowych klubów sportowych. Panowie złożyli też deklaracje, że drużyna odwiedzi kiedyś Nadleśnictwo Osie a my w rewanżu pojedziemy kibicować na (nie) jeden z rozgrywanych przez drużynę męczy. Drugą z nich było Technikum Leśne w Tucholi  gdzie podczas odwiedzin Pana Nadleśniczego Zbigniewa Łąckiego z dyrektorem Piotrem Marciniakiem została podpisana umowa darowizny w wysokość 2tyś złotych. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomoc w rozwoju uczniów poprzez przekazanie kwoty, która zasili fundusz stypendialny.

Wsparliśm też jednostkę OSP Warlubie, gdzie na ręce komendanta Macieja Kowynia nadleśniczy przekazał symboliczny czek na kwotę 1 000 zł z przeznaczeniem na bieżące zakupy doposażenia w drobny sprzęt. Jednostka z Warlubia znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym. Druhowie już wielokrotnie swoim profesjonalnym działaniem ratowali z opresji i nasze lasy chociażby ostatnio podczas udrażniania dróg leśnych po lipcowej nawałnicy.

Grudzień także zaczął się od podpisania kilku umów darowizn. Pierwszym obdarowanym podmiotem był KST Włókniarz Chełmża, który przekazane pieniądze przeznaczy na zakup silnika do motorówki a drugim OSP Cekcyn , która to pieniążki przeznaczy na działalność sekcji młodzieżowych.  W imieniu Pana Nadleśniczego symboliczne czeki wręczała jego zastępca. Swoje dotacje otrzymali także Rada Rodziców Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach oraz dwa stowarzyszenia, których przedstawiciele niestety nie mogli do nas dotrzeć.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc pozwoli na dalszy Wasz rozwój i działanie.