Asset Publisher Asset Publisher

Obchody 62 Dni Borów Tucholskich

W miniony weekend na mieszkańców Tucholi oraz licznie odwiedzających miasto turystów czekało wiele atrakcji, wszystko za przyczyną 62 obchodów Dni Borów Tucholskich.

Rozpoczęło się od jarmarku staroci oraz Ogólnopolskiego Turnieju Kręglarskiego, następnie w  sobotnie południe odbył się 9. Historyczny Pochód Borowiaków, który zakończył się w Parku Zamkowym, gdzie dalej trwał Dzień Folkloru Borowiackiego.

Na tucholskiej scenie odbył się XXXVII Festiwal Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza, na którym  zaprezentowali się leśnicy z Nadleśnictwa Trzebciny oraz Nadleśnictwa Niedźwiady.

W Parku Zamkowym na wszystkich zainteresowanych czekali leśnicy, którzy proponowali szereg zabaw edukacyjnych. Stoisko promocyjne cieszyło się dużą popularnością, zarówno dzieci jak i nieco starsi brali udział w licznych quizach oraz odpowiadali na pytania o tematyce przyrodniczej. Na każdego, kto wykazał się wiedzą w leśnych konkurencjach czekały liczne nagrody między innymi sadzonki drzew i krzewów, mapy, foldery oraz wiele innych ciekawych gadżetów.

Turniej Piłki Plażowej połączony  z Piknikiem muzyczno-rekreacyjnym zakończył tegoroczne świętowanie.

 

Dziękujemy za możliwość wspólnego świętowania, do zobaczenia na kolejnych obchodach.