Asset Publisher Asset Publisher

Na wycieczkę w Bory Tucholskie

W dniu 20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Borów Tucholskich w Lipinkach odbyła się XVIII edycja konkursu przyrodniczego.

Od bieżącego roku nastąpiła zmiana w nazwie ,,Jestem młodym ekologiem” na ,,Jestem młodym przyrodnikiem”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem ,,Na wycieczkę w Bory Tucholskie” i miał na celu zaciekawienie dzieci oraz młodzież do poznawania nie tylko przyrody, ale również ciekawych miejsc w naszej okolicy.

 Konkurs został zorganizowany przez Nadleśnictwo Osie, Dąbrowa, Wdecki Park Krajobrazowy oraz pracowników SP w Lipinkach, na których spoczywała cała logistyczna cześć organizacji.

 Konkurs składał się z części plastycznej oraz wiedzowej. W części plastycznej dzieci z klas I-III oraz Szkół Nieprzetartego szlaku prezentowały prace plastyczne, a dzieci z klas IV-VII sporządzały przewodniki po swojej okolicy. W konkursie wiedzowym brały udział dzieci z dwóch kategorii wiekowych – klasy III-IV oraz V-VII oraz Szkoły Nieprzetartego Szlaku.

 Na konkurs plastyczny nadesłano 75 plastycznych i 25 ,,przewodników” - wyniki zostały ogłoszone 10 kwietnia.
W konkursie wiedzowym wzięło udział ogółem 26 szkół reprezentowanych przez 32 drużyny.

 Po rozstrzygnięciu konkursu wiedzowego odbyła się uroczysta gala składająca się z bardzo interesującej części artystycznej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów SP Lipinki. Gratulujemy pomysłów i wykonania.
W gali brali udział przedstawiciele organizatorów, sponsorów, zaproszeni goście i oczywiście dzieci biorące udział w zmaganiach konkursowych.

 Podczas gali został po raz kolejny przyznany tytuł ,,Przyjaciela szkoły”, który w tym roku otrzymał pan Zygmunt Krzemień.

 Na samym końcu nastąpiła najbardziej oczekiwana część, czyli ogłoszenie wyników konkursu wiedzowego i wręczenie nagród. Na uroczystą galę zostały również zaproszone dzieci będące laureatami konkursu plastycznego.

 Nikt nie wyjechał bez upominku. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy długopis i notes, a na boisku szkolnym przy ognisku można było upiec sobie kiełbaskę i zjeść ,,pajdę” chleba.
Nauczyciele dla swoich szkół otrzymali pamiątkowe drzewko, foldery i widokówki.

 Nagrody w konkursie ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Świeciu, Nadleśnictwa Osie i Dąbrowa, Wójt Gminy Warlubie, GOKPiR w Warlubiu, Rada Rodziców SP Lipinki oraz RSP z Osia.

 

Tekst i foto: Kamila Bonk-Pawlicka
 Szczegółowe wyniki konkursu są dostępne na stronie internetowej SP Lipinki.