Asset Publisher Asset Publisher

Leśniczówki to nasze wizytówki

W Nadleśnictwie Osie zakończył się kilkuletni proces przystosowywania modelu leśniczówek do nowych standardów tak, by jak najbardziej poprawić warunki pracy leśniczych, a także aby w możliwie najlepszy sposób oddzielić życie służbowe od prywatnego. Udało nam się to osiągnąć dzięki konsekwentnej pracy, w której staraliśmy się wykorzystać warunki istniejące do stworzenia, na ile to było możliwe, najbardziej funkcjonalnego i estetycznego rozdzielenia dwóch funkcji budynku leśniczówek poprzez budowę oddzielnego wejścia do części służbowej, gdzie oprócz kancelarii znalazły swoje miejsce małe poczekalnie, łazienki i pomieszczenia socjalne.

W październiku ostatnie dwie takie roboty budowlane zostały zakończone i leśniczowie z Nowej Huty i Osia mogą już w odnowionych i powiększonych pomieszczeniach  urządzić swoje stanowiska pracy. Uważamy leśniczówki za nasze wizytówki i nieodłączny element pozytywnego wizerunku pracy leśnika, dlatego nie szczędzimy sił i środków, aby wyglądały i funkcjonowały na najwyższym poziomie.
Załączone fotografie przedstawiają budynek leśniczówki Nowa Huta i leśniczówki Osie świeżo po zakończeniu prac inwestycyjnych. Przedstawiamy również dwa przykładowe, funkcjonalnie urządzone wnętrza kancelarii, tj. leśniczówki Borowy Młyn i leśniczówki  Orli Dwór, w których nasi koledzy wykonują pracę biurową, jakiej każdy leśniczy musi sprostać.
Zapraszamy do oglądania zdjęć naszych wszystkich leśniczówek wchodząc na stronie internetowej w zakładkę: kontakt-leśnictwa.


Tekst: Jadwiga Ginter
Foto: Archiwum Nadleśnictwo Osie