Asset Publisher Asset Publisher

Ćwiczyli do zawodów w biegach na orientację

Mieliśmy okazję gościć w naszym nadleśnictwie grupę młodzieży z Technikum Leśnego z Tucholi.

Była to grupa nastawiona na orientowanie się w terenie, która pod opieką Pani Anna Grzywacz, odbywała trening przed ważnymi dla młodzieży zawodami a mianowicie  XXII Mistrzostwami Polski Leśników w Biegu na Orientację, które odbędą się w dniach 6-8 maja 2022 na terenie Nadleśnictw Złotów i Lipka w RDLP Piła.

Młodzież pod czujnym okiem opiekunki ćwiczyła na naszym Zielonym Punkcie Kontrolnym na terenie Leśnictwa Osie. To bardzo gościnne leśnictwo dla biegaczy, gdyż sam leśniczy Mariusz Deinowski reprezentuje nasze nadleśnictwo w biegach na orientacje właśnie.

Hasło tegorocznej edycji Mistrzostw to: „Na szagę przez Krajnę”. Udział w rywalizacji leśnych orientalistów będzie doskonałą okazją do poznania ciekawego zakątka kraju jakim jest Krajna – historyczna kraina na styku Wielkopolski, Pomorza i Kujaw. Tradycyjnie w programie Mistrzostw znajdzie się bieg sprinterski na krótkim dystansie, bieg mistrzowski na dłuższym, tzw. klasycznym oraz wycieczka krajoznawcza po zakończeniu zawodów.

Może są jeszcze wśród nas chętni leśnicy, którzy wahają się nad zapisaniem na biegi? Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w Mistrzostwach.

Młodzież odwiedziła także naszą siedzibę nadleśnictwa i ogród dydaktyczny. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy Was częściej .