Asset Publisher Asset Publisher

Biegamy na orientację

W dniach 12-14 czerwca dwóch pracowników reprezentowało nasze nadleśnictwo w XV Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się na terenie naszej dyrekcji i zostały perfekcyjnie zorganizowane przez Nadleśnictwo Woziwoda i Technikum Leśne w Tucholi.

Jako debiutanci byliśmy pozytywnie zaskoczeni rozmachem i sprawnym prowadzeniem zawodów. Na trasach pojawili się uczniowie kilku Techników Leśnych, przedstawiciele służb mundurowych, współpracujących z Lasami Państwowymi, pracownicy BUL i GL, wielu Regionalnych Dyrekcji i Nadleśnictw. Ponad 200 zawodników zmagało się pierwszego dnia z trasą sprinterską po ulicach Tucholi a drugiego dnia po terenie Nadleśnictwa Woziwoda. Doceniliśmy na trasie biegu dobrze przygotowaną i zaktualizowana mapę, która pozwoliła dość szybko i dokładnie „namierzyć" punkty kontrolne. Dzięki temu, jako debiutanci, nie wypadliśmy najgorzej i zajęliśmy dobre wysokie miejsca w ostatecznej punktacji. Ze szczerym postanowieniem poprawienia kondycji w bieganiu czekamy na następne mistrzostwa.
Sama dyscyplina jest warta rozpropagowania wśród leśników i społeczeństwa. Łączy w sobie elementy rozwoju fizycznego i poznawania przyrody, nie powodując negatywnych obciążeń dla środowiska.
Więcej informacji na temat biegów i marszu na orientację znajduje się na naszej stronie internetowej http://www.osie.torun.lasy.gov.pl/biegi-na-orientacje
Pełna relacja z mistrzostw, wyniki zawodów, więcej zdjęć znajduje się na stronie
http://www.bno.woziwoda.eu.

 

Tekst: Mariusz Deinowski

Foto: Jolanta Wencel