Asset Publisher
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna ZATOKI
Z myślą o edukacji przyrodniczej na świeżym powietrzu Nadleśnictwo Osie przygotowało ścieżkę dydaktyczną o nazwie "ZATOKI". "Leśna ścieżka dydaktyczna Zatoki" ukazuje ciekawe krajobrazowo fragmenty nadleśnictwa, przybliża pracę leśnika i prezentuje elementy zrównoważonej gospodarki leśnej.
Leśna ścieżka dydaktyczna Zatoki
Jest to jeden z pierwszych takich obiektów w polskich lasach. Istnieje nieprzerwanie od 1997 roku. Przebudowana w roku 2007 pozwala na przeprowadzenie poglądowej lekcji w lesie. Podczas spaceru ścieżką, w towarzystwie leśnika lub samemu, korzystając z tablic pomocniczych ustawionych na trasie ścieżki dowiemy się wiele o pracy w lesie, o charakterystyce przyrodniczej naszych okolic oraz o ochronie przeciwpożarowej i udostepniniu turystycznym.
Z myślą o edukacji przyrodniczej na świeżym powietrzu Nadleśnictwo Osie przygotowało ścieżkę dydaktyczną o nazwie "ZATOKI".
"Leśna ścieżka dydaktyczna Zatoki" ukazuje ciekawe krajobrazowo fragmenty nadleśnictwa, przybliża pracę leśnika i prezentuje elementy zrównoważonej gospodarki leśnej.
Tematy prezentowane kolejno na trasie ścieżki:
Tablica nr 1 – Ochrona Lasu – ptaki
Tablica nr 2 – Ochrona Przyrody - mokradła
Tablica nr 3 – Ochrona lasu – pułapki feromonowe
Tablica nr 4 – Przebudowa drzewostanów
Tablica nr 5 – Ochrona lasu przed zwierzyną
Tablica nr 6 – Zagospodarowanie turystyczne lasów
Tablica nr 7 – Miejsce na ognisko – ochrona przeciwpożarowa lasów
Tablica nr 8 – Żywicowanie
Tablica nr 9 – Rośliny runa leśnego – aspekt wiosenny
Tablica nr 10 – Biologiczno – mechaniczna oczyszczalnia ścieków
Tekst: Dawid Warzyński
Asset Publisher
Chwalimy się
Chwalimy się
Nasz kolega na łamach Sylwana
Miło nam poinformować, że praca magisterska naszego podleśniczego Marcina, doczekała się publikacji w najstarszym w Polsce (obecnie również na świecie) leśnym czasopiśmie naukowym wydawanym przez Polskie Towarzystwo Leśne, czyli SYLVANIE (Sylwan 168 (7):478-490, 2024.) Publikowane są w nim najnowsze badania z różnych dziedzin nauk leśnych. Praca pod kierunkiem Prof. UPP dr hab. Włodzimierza Stempskiego, dotyczy wpływu technologii pozyskania drewna w trzebieży drzewostanów sosnowych na efektywność zrywki kłód ciągnikiem rolniczym z przyczepą samozaładowczą. Dla chętnych link do publikacji:
Koledze serdecznie gratulujemy!