Aktualności Aktualności

Święto Lasu w Nadleśnictwie Osie

Jak co roku w kwietniu, Nadleśnictwo Osie zorganizowało obchody Święta Lasu.

To tradycyjna okazja do spotkania leśników z przedstawicielami lokalnych społeczności, kultywowana od czasów dwudziestolecia międzywojennego.
W organizacji leśnikom pomagali pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego.

Tym razem spotkanie zorganizowano w czwartek, 7 kwietnia. Na wspólne świętowanie w Nadleśnictwie Osie zaproszono wielu gości. Otwierający imprezę Nadleśniczy Marek Sobczak powitał przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Świeciu, burmistrza miasta Nowe, radnych gmin z terenu nadleśnictwa, dyrektorów szkół wraz z gronem pedagogicznym oraz strażaków i policjantów z jednostek działających na terenie naszego nadleśnictwa. Wyjątkowymi gośćmi byli uczniowie klasy mundurowej z LO w Nowem.

Obchody rozpoczęły się w Sali konferencyjnej nadleśnictwa, gdzie zebrani wysłuchali prezentacji dyrektora Wdeckiego Parku Krajobrazowego p. Daniela Siewerta, który zaprezentował działalność statutową parku w zakresie ochrony przyrody. Drugą prezentację na temat prac odnowieniowych i zalesieniowych prowadzonych w Lasach Państwowych przedstawił rzecznik prasowy nadleśnictwa – Dawid Warzyński. Następnie wszyscy udali się do Leśnictwa Stara Rzeka gdzie po profesjonalnym instruktażu i pod czujnym okiem leśniczego Wojciecha Jezierskiego posadzili ponad tysiąc dębów. Nadleśniczy Marek Sobczak zaprezentował także technikę sadzenia buka z zakrytym systemem korzeniowym. Po pracy, wszystkich uczestników podjęto posiłkiem. Piękna pogoda sprzyjała dyskusjom, znalazł się też czas na obowiązkowe, wspólne zdjęcie pamiątkowe.

            Dziękujemy wszystkim obecnym na uroczystości gościom za zapał przy pracy oraz wiele ciepłych słów jakich nie szczędzono pod naszym adresem.

Tekst i foto: Dawid Warzyński