Aktualności Aktualności

Powrót do natury

W dzisiejszych czasach panuje moda na poszukiwanie coraz to innych produktów, które wspomagają nasze organizmy, modnych tzw. suplementów diety.

Coraz częściej też staramy się uciekać od zalewającej nasz rynek chemii i poszukiwać naturalnych „wspomagaczy" dla naszych szczególnie po zimie osłabionych ciał.
I właśnie teraz warto przypomnieć, że można skorzystać z daru natury, jakim z pewnością jest sok z brzozy. Można go szukać na półkach sklepowych lub pozyskać bezpośrednio z drzew, które wczesną wiosną ruszają z „produkcją". W lesie nie należy okaleczać drzew rosnących wierceniem otworów.
Sok z brzozy, zwany bzowiną lub oskołą ma zastosowanie zarówno spożywcze jak i w pielęgnacji kosmetycznej. Pijąc go wzmacniamy nasze organizmy, aplikując sobie witaminy i mikroelementy, ponieważ  zawiera liczne sole mineralne, potas, magnez, fosfor, żelazo, wapń, witaminę C oraz witamy z grupy B. Stosując ten produkt można się spodziewać poprawy przemiany materii i regulacji pracy nerek i wątroby. W kosmetyce wspomaga walkę z trądzikiem i innymi chorobami skóry oraz korzystnie wpływa na włosy (zwalcza łupież i zapobiega przetłuszczaniu włosów).
Podobno właściwości terapeutyczne, wspomagające ciało i umysł ma również przytulanie się do brzozy.
Zapraszamy na łono natury.


Tekst: Jadwiga Ginter
Foto: Dawid Warzyński